VLC Media Player İle Video Kırpma

Eğer videolarınızı kesmek istiyorsanız, bunu ekstra bir programa ya da yazılıma gerek kalmadan çok rahat ve basit bir şekilde VLC media oynatıcısı ile halledebilirsiniz.

İlk olarak keseceğiniz videoyu VLC oynatıcısı ile açıyoruz.

Öncelikle kırpılan videoyu nereye kaydedeceğimizi belirliyoruz, ben masaüstünü seçiyorum. Bunun için Araçlar menüsünden Ayarlar kısmına geliyoruz. Buradan Giriş/Kodlayıcı/Çözücü tabını seçiyoruz. Kayıt klasörü ya da dosya adı kısmına Gözat diyerek videonun nereye kaydedileceğini belirliyoruz.

vlc basit ayarlar

 
Sonrasında Görünüm menüsünden Gelişmiş Denetimler görünümünü aktif hale getiriyoruz, böylelikle aşağıdaki kontrollerin çıkmasını sağlıyoruz.

vlc gelişmiş denetimler

 
Artık videomuzu kırpma işlemine geçebiliriz. Bunun için videonun kesileceği dakika ya da süreye geliyoruz. Tam başlamak istediğimiz yerde resimdeki gibi Kayıt tuşuna basıyoruz, video devam ettiği sürece bastığınız andan itibaren kaydedilmeye başlancaktır, tekrar basarsanız ise kayıt işlemi durur ve ilk bastığınız andaki noktayla son bastığınız nokta arası kesilmiş olur ve video belirlediğiniz yere kaydedilmiş olur.

En basit haliyle anlatmaya çalıştım arkadaşlar, takıldığınız bir yer olursa yorumlarda belirtebilirsiniz.

1 yorum “VLC Media Player İle Video Kırpma”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir