Az Bilinen Faydalı Siteler

Merhabalar, bu yazımda sizlere bazılarını sıklıkla bazılarını da zaman zaman kullanacağınız ama oldukça faydalı ve işinize yarayacak siteleri derleyip ne işe yaradıklarından kısaca bahsedeceğim.
Sizlerin de bu şekilde kullandığı ve çok bilinmeyen bildiğiniz siteler varsa lütfen yorumlara yazın ki, bilgi paylaştıkça çoğalsın.

Gelelim sitelerin listesine, başlıklara tıklayarak sitelere ulaşabilirsiniz;

1) tempail.com

Bu siteyi açtığınızda site sizlere geçici bir mail adresi üretmekte, bunu genellikle niçin kullanırız, gereksiz bir siteye üye olmanız gerekti, ama aktivasyon koduyla da uğraşmak istemiyorsunuz, işte o zaman hemen bu siteye girip sizlere verdiği mail adresini kayıt olacağınız siteye yazın ve sonrasında sitenin size göndermiş olduğu aktivasyon maili anında bu siteye düşer, sizler de gelen mailden aktivasyon mailine tıkladığınız da siteye sorunsuzca kaydolmuş olursunuz. Zaman zaman oldukça hayat kurtarmakta, benden size söylemesi. İsterseniz refresh tuşuyla yeni bir mail daha oluşturabilirsiniz, bildiğim kadarıyla ip niz değişmediği sürece, tarayıcıdan tekrar bu siteyi açtığınızda son girdiğiniz maili kullanmaya devam edebilirsiniz.

2) privnote.com

Karşı tarafa kısa bir not veya bir yazı göndermek istiyorsanız, yazıyı buraya yazıyorsunuz daha sonrasında site size bir link veriyor, karşı tarafa bu linki gönderdiğiniz zaman karşı taraf bir kere okuduktan sonra yazı siliniyor. Bir nevi copy paste aslında, belki işinize yarayabilir, ben zaman zaman kullanmıştım.

3) loader.to

Youtube veya başka sitelerden mp3 veya video mu indirmek istiyorsunuz, açın bu siteyi, indirmek istediğiniz linki kopyalayın ve dönüştürmek istediğiniz formatı seçin, kısa bir işlemden sonra indirme linkiniz hazır, üstelik türkçe desteği de var, ayrıca oynatma listesi indirmeyi de destekliyor, diğer destek verdiği siteleri ise ana sayfasında görebilirsiniz.

4) textkool.com

Farklı farklı oluşturulmuş sembolleri veya ifadeleri yazıda mı kullanmak istiyorsunuz, o zaman bu siteye girin ve farklı kategorilerde oluşturmuş sembollerden birini kopyalayın ve kullanın, zaten kullanması çok basit, siteye girdiğinizde hemen anlaşılacaktır. Genel de klavye de oluşturulamayan veya oluşturamadığınız sembolleri kullanmak için oldukça işinize yarayacaktır.

5) sketchtoy.com

Basit bir online çizim programı, çizerek anlatacağınız bir şeyi, karşı tarafa göndermek istediğiniz zaman oldukça işinize yarayabilir. Bir şey çizdikten sonra save yapın, site size bir link oluşturur, bunu karşı tarafa gönderdiğinizde, karşı taraf açtığı zaman çizerek yaptığınızı izler ve son halini görür. Denemesi çok basit, işinize yarayabilir, bu listede dursun.

6) remove-vocals.com

Şarkılardaki sözleri kaldırıp sadece müziğini mi kullanmak istiyorsunuz, o zaman programsız bir şekilde bu siteyi kullanarak oldukça pratik bir şekilde şarkıdaki sözleri kaldırın ve sadece müziğini kullanın ben siteyi oldukça başarılı buluyorum, çok temiz bir şekilde sözleri kaldırma işlemini yapıyor. Karaoke yapmak veya kendinizin sesini o şarkının müziğini kullanarak kaydetmek istiyorsanız fazlasıyla iş görür. 🙂

7) alternativeto.net

Kullandığınız yazılımların, programların, oyunların veya mobil uygulamaların alternatiflerini gösteren bir web sitesidir. Örneğin bir uygulama aratın ve aynı işlevi gerçekleştiren benzer uygulamaları sizlere göstersin, kullanım oranları, popülerlik, ücretli ücretsiz durumları veya hangi işletim sistemlerini destekliyor gibi seçenekler de mevcut, böylelikle seçim aşamasında sizlere daha fazla yardımcı olabilir. Zaman zaman işinize yarayabilir.

8) sendgb.com

Dosya upload işi için benim de sıklıkla kullandığım bir site, birine dosya göndermek isterseniz, buraya hızlı bir şekilde yükleyin ve oluşturduğu linki karşı tarafa atın anında indirsin, üstelik 5 GB’a kadarda ücretsiz desteklemekte ve yüklediğiniz dosyaları 1 yıla kadar saklama seçeneği de mevcut, oldukça işe yarar ve diğer upload sitelerine nazaran benim daha çok hoşuma giden bir sitedir.

9) remove.bg

Resimlerin veya fotoğrafların arka plan görüntüsünü kaldırmak için oldukça faydalı bir sitedir. Basit bir şekilde arka plan görüntüsünü kaldırmak için oldukça işinize yarayabilir.

10) youglish.com

İngilizce öğrenmek isteyenler için çok faydalı olacağını düşündüğüm bir sitedir youglish, siteyi açtığınızda herhangi bir kelime yazın ve arayın, bu yazdığınız kelimeyi cümle içinde kullanan yüzlerce youtube videosunu sizlere gösterir, böylece o kelimeyi gerçek hayatta kullanan bir cümleyle pekiştirmiş olacaksınız bu sayede o kelime aklınızda hem daha çok kalacak hem de anlamını cümleler içinde görerek daha çok pekiştirmiş olacaksınız, ayrıca amerikan, ingiliz veya avustralya aksanına göre filtreleme seçeneği de mevcut, şiddetle incelemenizi öneririm.

11) hellofax.com

Belki de paylaştıklarım arasında en çok kullanacağınız değil ama en işlevli sitelerden birinin bu site olduğunu söyleyebilirim. Diyelim ki bir yere fax çekmek istiyorsunuz ama fax makineniz yok, işte bu siteyle göndermek isteyeceğiniz numarayı girerek karşı tarafa fax gönderebilirsiniz. Belki bir gün lazım olur, bu listede bulunsun. 🙂

12) freepdfconvert.com

Her türlü belgenizi pdf formatına kolayca dönüştürmek için bu site oldukça işinize yarayacaktır. Kullanımı da oldukça basit dönüştürmek istediğiniz (örneğin word, epub gibi), belgeyi siteye yükleyin ardından convert işlemi bittikten sonra yüklediğiniz belgeyi pdf olarak indirin.

13) ilovepdf.com

Bu site de yine yukarıda bahsetmiş olduğum siteye benzer bir site, isminden de anlaşılacağı üzere pdf ile ilgili aklınıza ne geliyorsa çevirme, kesme, birleştirme gibi her türlü işlemi yapmanızı sağlar, pdf belgelerinizi diğer formatlara dönüştürme seçeneği de mevcut. Rahatlıkla pdf belgelerinizle ilgili işlemlerinizi yapabilirsiniz.

14) spik.ai

Text olarak girdiğiniz bir cümleyi veya yazıyı sizlere seçtiğiniz aksana ve cinsiyete göre seslendirmesini yapar, ben oldukça başarılı buluyorum, seslendirmeyle ilgili bir işiniz olduğunda kullanabilirsiniz. Türkçe yazıları seslendirmesi biraz kötü, fakat ingilizce yazıları seslendirmeleri oldukça başarılı, o kadar ki seslendirme olduğunu anlamanız bile oldukça güç.

15) idphoto4you.com

Biyometrik fotoğrafa mı ihtiyacınız oldu, telefonunuzla bir fotoğraf çekin, buraya yükleyin site sizlere biyometrik ölçülere göre fotoğrafı yeniden oluştursun, üstelik ülkelere göre standartlarda var, çok acil bir işiniz olduğunda fotoğrafçıya gitmeye gerek kalmadan çektiğiniz fotoğrafı buraya yükleyin site sizler için düzenlesin sonrasında alın ve kullanın.

16) myfonts.com

Elinizde bir görsel var, ve bu görseldeki yazının fontunu mu arıyorsunuz, o zaman bu görseli bu siteye yükleyin ve size görseldeki yazının hangi fontta olduğunu söylesin. Zaman zaman işinize yarayabilir.

17) zamzar.com

Bir dosya dönüştürme sitesidir, aklınıza gelebilecek hangi uzantıda dosya varsa, seçeceğiniz formata dönüştürür. Convert seçenekleri arasında resim, döküman, müzik, video, e-kitap ve sıkıştırılmış uzantıdaki formatlar mevcut. Uygun formatı seçin ve dönüştürün.

18) radyotiyatrosu.net

Bilenler bilir, radyo tiyatrosu, arkası yarın, sesli öykü gibi seçeneklerin bulunduğu oldukça geniş bir arşive sahip bir sitedir, bu tarz şeyleri dinlemeye meraklıysanız bu siteyi rahatlıkla kullanabilirsiniz, bilmeyenler için de tavsiye ederim. Seçin bir tür, takın kulaklığınızı, ister bir iş yaparken, isterseniz de boş boş takılırken dinleyin, podcast’lere meraklı olanların da oldukça seveceğini düşünüyorum.

19) pexels.com

Ücretsiz ve telifsiz bir şekilde fotoğraflar veya videolar alıp kullanmanızı sağlar, buranın en güzel yanı buradan alıp kullandığınız fotoğraflara veya videolara hiç bir şekilde ücret ödemezsiniz ve telif yeme gibi bir olay başınıza gelmez. Bir nevi fotoğraf ve video deposu diyebiliriz.

20) carcarekiosk.com

CarCareKiosk.com, araç sahiplerine geniş bir video kütüphanesi aracılığıyla adım adım bakım ve onarım talimatları sunan bir platformdur. Yağ değişiminden akü değişimine kadar birçok temel bakım işlemini kendi başınıza gerçekleştirmenize yardımcı olur. Site, araç bakımı hakkında kapsamlı bilgi sağlayarak kullanıcıların daha bilinçli ve güvenli sürücüler olmalarına katkıda bulunur.

21) visasbot.com

Vize işlemleri için en yakın randevu tarihlerini gösterir.

22) flightlist.io

En ucuz uçak biletlerini bulmanızı sağlayan bir sitedir. Uçak biletlerini tek tek aramak yerine toplu bir şekilde gösterir.

 

Şu an için eklemiş olduğum siteler bu kadardır arkadaşlar, zaman zaman bu şekilde faydalı ve güzel siteler buldukça bu yazıya eklemeler yapacağım, sizler de bu yazıda olmayan ama bildiğiniz ve kullandığınız faydalı siteler varsa yorumlara ekleyebilirsiniz. Sağlıcakla kalın. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir