İşinize Yarayacak 25 Yapay Zekâ Sitesi

Bu yazıda sizlere ChatGPT den farklı olarak, bilmeniz gereken işinize yarayacak 20 tane yapay zekâ ile ilgili siteyi derleyip açıklamalarıyla birlikte listeleyeceğim.
Sizlerin de bu şekilde kullandığı ve çok bilinmeyen yapay zekâ ile ilgili bildiğiniz siteler varsa lütfen yorumlarda belirtin, bilgi paylaştıkça çoğalsın 🙂

Sitelerin adresine, başlıklara tıklayarak ulaşabilirsiniz;

1) vidyo.ai

Videolarınızdaki en önemli anları otomatik olarak seçer, düzenler ve altyazılar ekleyerek uzun biçimli videonuzu kısaltarak, sizin zamandan ve emekten %90 oranında tasarruf etmenizi sağlar.

2) synthesia.io

Türkçe’de dahil olmak üzere, 50’den fazla dil seçeneği ile kendinize ait görsellerinizin bir araya getirilerek yapay zekâ destekli bir video oluşturmanıza yardımcı olmaktadır.

3) Nvidia Canvas

Nvidia Canvas, Nvidia tarafından yaratıcı profesyoneller için geliştirilmiş bir dijital boyama uygulamasıdır. Basit çizimlerden gerçekçi resimler üretebilen bir çizim programıdır diyebiliriz. Güçlü ve kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlanmıştır. Yazılım, kullanıcıdan aldığı girdileri gerçek zamanlı olarak çalıştırır ve kullanıcıya sunar.

4) flair.ai

Yazacağınız anahtar kelimeler sayesinde ürününüzün arka planına istediğiniz görseli eklemenizi sağlar. Markalı bir içeriği hızlı bir şekilde tasarlamanızı sağlar, özellikle tasarımcıların oldukça işine yarayacaktır. Ürün ambalajları tasarlama konusunda oldukça yeteneklidir.

5) krisp.ai

Krisp, konuşma esnasında oluşacak yankıları ve gürültüleri azaltmak için kullanılan bir yazılımdır. Sesi yapay zekâ kullanarak gürültülerden arındırır.

6) stockimg.ai

Sıklıkla ihtiyacınız olan stok fotoğraflarını mükemmel bir şekilde oluşturmayı sağlar.

7) hotpot.ai

Bu yapay zekâ, temel olarak eski fotoğrafınızı harika resimlere dönüştüren ve yepyeni görünmesini sağlayan bir yapay zekâ resim düzelticisine sahiptir. Ek olarak resim renklendirici özelliği sayesinde siyah beyaz fotoğraflarınızı bile renkli hale getirebiliyor.

8) cleanup.pictures

Bu yapay zekâ sayesinde fotoğraflardan herhangi bir nesneyi, kişiyi, metni veya kusurları hızlı ve kolay bir şekilde kaldırabilirsiniz, ek olarak ücretsizdir.

9) quickchat.ai

Müşterileriniz ile insanmış gibi konuşarak size destek olur ve müşteriye destek yükünüzü hafifletir. Bu yapay zekâ sizin vereceğiniz veri setini kullanarak işinize ve yönlendirmelerinize uygun bir şekilde konuşma sağlar.

10) copy.ai

Yapay zekâ (GPT-3) desteğiyle yazı yazan bir araçtır. Ürün açıklamaları, reklam metinleri, blog içerikleri, satış metni gibi bir çok içerik oluşturmanızı sağlar.

11) cleanvoice.ai

Ses kaydınızda bulunan sesleri otomatik olarak düzenleyip sesinizi daha temiz bir şekilde kullanmanızı sağlar.

12) podcastle.ai

Bilgisayarınızdan doğrudan stüdyo kalitesinde kayıt almanızı sağlar.

13) beatoven.ai

Videolarınıza veya podcast lerinize uyacak şekilde benzersiz ve telifsiz müzik oluşturmanızı sağlar. Ek olarak ruh hali tabanlı müzik oluşturmak için de kullanılır ve bunu gelişmiş yapay zekâ ile müzik oluşturma tekniklerini kullanarak yapar.

14) beautiful.ai

Etkileyici sunumlar oluşturmanızı sağlar. Özelleştirilebilir şablonlar, resimler ve grafikler arasından seçim yapabilir ve mesajınızı daha da net hale getirmek için tablolar, çizelgeler ve buna benzer görselleştirmeler de ekleyebilirsiniz. Kısacası ilgi çekici ve etkili sunumlar oluşturmak için oldukça kullanışlı bir yapay zekâ aracıdır.

15) soundraw.io

Sizin için telifsiz müzik oluşturmak için yapay zekâyı kullanır. Ayrıca bunu yaparken uzunluk, tempo, ruh hali, tür ve buna benzer bir çok özelliği seçebilirsiniz. Bu müzikleri istediğiniz yerde telif sorunu yaşamadan kullanabilirsiniz.

16) resumeworded.com

Özgeçmişinizi ve LinkedIn profilinizi iyileştirmeye ve geliştirmenize yardımcı olur.

17) unbounce.com

Özellikle dijital pazarlama için, açılış sayfası oluşturma, e-posta tasarlama, bir alan adına tasarım uygulama ve bu tasarım ile satışlarınızı artırmak için çeşitli kampanyalar duyurma gibi işleri yapabilir diyebiliriz.

18) ocoya.com

Sosyal medya içeriklerini daha hızlı ve otomatik olarak oluşturmak ve planlamak için kullanabileceğiniz bir platformdur.

19) puzzlelabs.ai

Ürünleriniz ile ilgili sözlük oluşturmaya yarar. Daha da açıklamak gerekirse ürünleriniz hakkında birbiri ile bağlantılı şekilde açıklayıcı bilgiler vermek için oluşturacağınız tüm metinler ve hiyerarşiyi bu araç ile oluşturabilirsiniz.

20) brandmark.io

Markanız için hızlı ve kolay bir şekilde bir logo oluşturabilirsiniz. Bunun için marka adı ve slogan gibi bilgilerinizi girmeniz, marka anahtar kelimelerinizi belirlemeniz yeterli. Sonrasında renk ve yazı stili de seçtikten sonra yapay zekâ sizin için uygun bir logo üretir.

21) tripplanner.ai

Seyahat edenlerin seyahatlerini daha verimli bir şekilde planlamasına yardımcı olur. Teknoloji, kullanıcı tercihlerini analiz etmek ve ziyaret edilecek yerler, öğle yemeği, alışveriş vb. gibi konularda aktiviteler önermek için yapay zekâyı kullanır.

22) trymaverick.com

E-Ticaret sektöründe müşteriye özel video ve promosyonlar oluşturur. Bunu müşterinin adına, aldığı ürünlere ya da ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş videolar hazırlayarak yapar. Bu sayede satışlarınızı daha da fazla artırmayı amaçlamaktadır.

23) jasper.ai

Kısa sürede kalitesi yüksek içerikler oluşturmayı sağlayan bir yapay zekâ aracıdır. Bazı değişikliklerle konuları yeniden yazmak için de kullanılır. Yazılım, 20’den fazla dilde sohbet başlatabilir ve soruları gerçek zamanlı olarak cevaplayabilir. Sosyal medya gönderileri, açılış sayfaları, e-postalar, satış sayfaları ve blog gönderilerinde metin yazmak için tercih edilebilir.

24) patterned.ai

Desen üretmenize ve tasarlamanıza yardımcı olur ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

25) thispersondoesnotexist.com

Sitenin kullanımı çok basit, siteyi her yenilediğinizde sizlere yapay zekâ ile oluşturulmuş, benzersiz ve gerçek olmayan insan yüzleri oluşturur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir