Blog Yazmanın Faydaları

Merhabalar, bugünkü yazımda sizlere düzenli blog yazmanın faydaları nelerdir, sizlere neler katar, biraz bunlardan bahsetmeye çalışacağım.

*Sürekli yeni şeyler öğrenirsin.
Blog hakkında içerik üretmek isterken bazen yazacak konu bulamayabilirsin, ne yazsam diye düşünürken araştırma yapmaya başlarsınız, bu da sizi araştırmacı olmaya zorlar. Bu sayede yeni şeyler öğrenebilirsin.

*Size disiplin katar.
Eğer ki, düzenli olarak blog tutmaya karar verirseniz, bu sizlere disiplin kazandırır ve sorumluluk duygunuzu geliştirir.

*Alanınızla ilgili konularda uzmanlaşmanızı sağlar.
Kendi alanınızla ilgili yazılar yazarken, konuyu araştırmak, detaylarını öğrenmek ve yazdığınız şeylerin yazıya dökülmesini sağlamak, yazdıklarınızın kalıcı olarak öğrenilmesini sağlar. Ayrıca bazen unuttuğunuz şeyler olduğunda tekrardan geriye dönüp yazdıklarınıza bakarak unuttuklarınızı hatırlamada yardımcı olur.

*Yaratıcılığınızı ortaya çıkarmaya yardımcı olur.
Yaratıcılığınızın ortaya çıkmasına fayda sağlar, şöyle ki herhangi bir yerden gördüğünüz yeni bir konu ya da duyduğunuz yeni bir şey hakkında, bunu blog’uma yazmalıyım fikri uyanırsa, bu şeylerden nasıl bir içerik üretirim diye de düşünmeye başlayabilirsiniz, bu da yaratıcılığınızın ön plana çıkmasını sağlar.

*Kendinizi ifade etme konusunda gelişirsiniz.
Yazılar yazdıkça ve bu yazılar biriktikçe yazdığınız bu yazılar sayesinde kendini ifade etme konusunda gelişim gösterirsiniz.

*İnsanlara yardımcı olabilirsin.
Bazen kıyıda köşede kalmış nadir bilgileri bilen, nadir insanlardan olabilirsiniz. Bu bilgileri paylaşarak diğer insanlarında bu bilgilerden faydalanmasını sağlayabilirsin. Sonuçta bir mum, diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez.

*Çevreni ve etrafını yönlendirebilirsin.
Yazdığınız yazılar sayesinde, fikirlerinizi herkesle paylaşırsınız, bu yazılar ama az ama çok bazı insanları etkileyebilir, istediğiniz mesajları ya da fikirlerinizi bu sayede çevrenle ya da diğer insanlarla paylaşırsın.

*Kazanç elde edebilirsiniz.
Blog’unuza reklam alabilir, duruma göre ama iyi ama kötü para da kazanabilirsiniz.

*İlerleyen yıllarda nostaljik yazılarınız olur.
Uzun vadeli blog tuttuğunuz zaman geriye dönüp baktığınızda ve eski yazdıklarınızı okuduğunuzda kendi kendinize vay be diyebiliyorsunuz, eskiyi hatırlamak bazen güzel olabiliyor.

*Paylaştıkça mutlu olursunuz.
Bazen aklınızdaki şeyleri, düşüncelerinizi ya da bildiklerinizi diğer insanlarla paylaşmak sizlere mutluluk katar.

Umarım yazımı beğenmişsinizdir, sizinde fikirleriniz ya da önerileriniz varsa yorumlarda belirtirseniz sevinirim 🙂
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir