Iphone Pil Değişim Programı

Merhabalar, takip edenler için Apple iphone cihazlar için bir pil değişim programı başlattı neden başlattığının detaylarını burada anlatmıcam. Sadece ben de iphone 6S telefonumun pilini değiştirdim ve bu süreci sizlere adım adım anlatmak istedim.

 

İlk olarak Apple servisini aradım ve iphone pil değişim programı kapsamında telefonumun pilini değiştirmek istediğimi söyledim, telefonumu alalı 2 yıldan fazla olmuştu ve doğal olarak garanti kapsamı dışındaydı. Apple servisi benden ilk olarak telefonumun seri numarasını istedi, seri numarası kontrolünden sonra şu an ellerinde uygun pil olmadığını eğer istersem yeni bir pil sipariş edilebileceğini söyledi, ben de istediğimi söyledim. Sipariş edilen pilin yaklaşık 2 hafta içerisinde geleceğini ve akasya apple store tarafından randevu günü ve saati için aranacağım söylendi.
Yaklaşık 10 gün sonra apple store tarafından arandım ve sipariş edilen pilin ellerine ulaştığını ve bana ne zaman uygun olduğumu sordu, telefon ile görüştüğüm kişi erken gelirseniz erken alabilirsiniz dediği için sabah saat 10’a randevu verdim.

Randevu günü apple store’a gittim, ilgili kişi telefonu kontrol ettikten sonra telefonu teslim ettim ve 3 saat sonra telefonu gelip teslim alabileceğimi söyledi. Saat 1 gibi telefonum pili değişmiş bir şekilde elimdeydi.

Telefonun pil değişim ücreti için 129 TL ödedim, ve telefonda herhangi bir yazılım sıfırlanması vs. şeyler olmadı, yine de ben her ihtimale karşı yedeklerimi almıştım. Telefonu değiştirdikten sonra hızlanma oldu mu derseniz, evet telefon biraz kendine geldi diyebilirim 🙂

Kısaca süreç bu şekildedir, herhangi bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir