Siteniz Güvenli Değil Veya İçerik Engellendi Uyarısı Veriyorsa

Sahibi olduğunuz siteler bazen tarayıcılarda uyarılar verebilir ve bu da siteye giren kullanıcıların siteyi kapatmasına neden olabilir.
Eğer sitenizin tarayıcılarda aşağıdaki gibi uyarılar vermesini istemiyorsanız, bunun çözümlerinden birini anlatacağım.

Google Chrome’da alınan uyarı “Güvenli olmayan içerik engellendi Bu sayfa kimliği doğrulanmamış kaynaklardan komut dosyaları yüklemeye çalışıyor.”

güvenli olmayan içerik engellendi

Mozilla Firefox’da alınan uyarı “Bağlantı güvenli değil”

bağlantı güvenli değil

Opera’da alınan uyarı “Korumasız bağlantı Bağlantı korumalı değil.”

Eğer siteniz tarayıcılarda bu uyarıları veriyorsa yapmanız gereken öncelikle sitenize SSL sertifikası eklemek. SSL sertifikası kurulumu için ayrıntılı bilgi vermeyeceğim, nasıl yapacağınızı burada bulabilirsiniz,
SSL sertifikası ile siteniz artık “https” ile girilebilir hale gelecektir. Bu da sitenizi tarayıcı gözünde güvenli site konumuna getirecektir.

Ayrıca sitenizde kullanılan bağlantılarınızın hiçbiri “http” ile başlamamalı, tüm bağlantılarınız “https” olmalı. Tarayıcılar sitenizde bulunanan bu gibi “https” ile başlamayan bağlantıları da güvensiz olarak algılayabilmekte. Bu bağlantıları mutlaka değiştirin.

Son bir bilgi ise, sitenize eklediğiniz google adsense reklamları her türlü yolu denediğiniz halde görünmüyor ise, eklediğiniz google adsense bağlantılarının “https” ile başladığından emin olun, eğer “http” ile başlarsa tarayıcı güvensiz bağlantı olarak algılayacağından reklamlar gözükmeyebilir.

İlgili sorularınızı yorumlarda belirtebilirsiniz.

2 yorum “Siteniz Güvenli Değil Veya İçerik Engellendi Uyarısı Veriyorsa”

  1. Adsense reklamları bazen görünüyor bazen görünmüyor ise,
    Aynı sorun benim sitemde de vardı baya araştırmam sonucunda adsense reklamları bazen gözüküyor bazen gözükmüyor sorununu çözdüm.
    Adsense hesabınıza giriş yapıp Reklam sekmesinde Reklam Dengesi seçeneğine giriyoruz. Burada mavi olan çizgiyi sağa çekip yüzde yüz yapıyoruz. 1 2 saat içerisinde reklamlar sorunsuz gösterilecektir. Bunu yapmadan önce Reklam Dengesi nedir araştırıp öyle uygulayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir