Pencere Tiyatro Oyunu & Haluk Bilginer

Merhabalar,

Uzun zamandır gitmeyi planladığım Haluk Bilginer’in oynadığı Pencere adlı tiyatro oyununa sonunda gidebildim ve sizlere kısaca yorumlarımı aktarmak istiyorum.

 

Oyun hakkındaki yorumlarıma geçmeden önce, oyunu Moda’daki Oyun Atölyesinde izledim buraya daha önce gitmemiştim ve şunu söyleyebilirim ki burası tam bir kültür merkezi, içerisinde cafe ve restaurant’ı mevcut ve de isterseniz bira, şarap gibi içecekleri menüde var. Oyunları izlemeye geçmeden önce burada sessizlik içinde dinlenebilir ya da sohbet edebilirsiniz, şehrin kalabalığından kaçmak için oldukça uygun bir yer.

Oyun hakkındaki yorumlarıma geçersek, sahnenin dizaynı, dekorları sahnedeki eşyalar muhteşem bir ambiyans oluşturmuştu, perdenin açılmasıyla muhteşem bir görüntüyle karşılaşıyorsunuz.
Ayrıca oyundaki ayrıntılar ve ince detaylar çok iyi düşünülmüş ve bunlar seyirciye çok iyi yansıtılmışdı.
Oyun ise kısaca iki eski sevgilinin geçmişte yaşamış oldukları olayları tartışması üzerine kurulu, hikayeyi çok çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim, ama Haluk Bilginer’in harika oyunculuğunu canlı bir şekilde izlemek muhteşem bir keyifti, sırf bu yüzden kesinlikle izlenmesi gerektiğini düşünüyorum, sonuçta bir Haluk Bilginer kolay yetişmiyor. Bunun dışında Esra Bezen Bilginide oldukça başarılı buldum.
Sonuç olarak gidip görülesi bir oyun olduğunu düşünüyorum.

2 yorum “Pencere Tiyatro Oyunu & Haluk Bilginer”

    1. Neden böyle düşündünüz bilmiyorum ama ben aynı şeyi düşünmüyorum 🙂
      Bir kere Haluk Bilginer’i çıplak gözle izlemek bile harika bir olay.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir