Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur

Herkese merhaba, bu yazımda ucuza uçak bileti bulmanın bazı yollarından bahsedeceğim, umarım işinize yarayacak noktalara değinebilirim.

 

* Uçak biletlerini havayollarının kendi sitelerinden alın
Gideceğiniz yere uçak biletlerini arama sitelerinden (skyscanner, kiwi vb.) bakın, ama bileti alma işini bu gibi aracı sitelerden değilde, havayolunun kendi sitelerinden alırsanız biletlerin daha ucuz olduğunu görecekseniz.

* Aktarmalı bilet seçeneklerine bakın
Alacağınız bilet çok pahalıysa, mümkünse aktarmalı uçuşlara da bakın, belki gidiş süreniz uzayacaktır ama bu sayede daha ucuza bilet bulabilirsiniz. Tabi bunu yaparken aktarma yapacağınız ülkenin transit vizeye izin verip vermediğini iyice araştırın, eğer indiğiniz ülke sizden transit vize isterse ve bu vize sizde yoksa, diğer uçağa geçemeyebilirsiniz. Bu ne demek küçük bir örnekle açıklarsam, mesela siz İstanbul’dan Arjantin’e aktarmalı olarak bilet buldunuz ve aktarma yapacağınız ülkede Almanya olsun, eğer ki sizin Almanya için transit vizeniz yoksa, Arjantin uçağına geçemeyebilirsiniz. Bu yüzden aktarma yapacağınız ülkenin transit vize isteyip istemediğini detaylı bir şekilde araştırın.
Benim bildiğim kadarıyla, Almanya, Çekya, Yunanistan gibi ülkeler sizlerden transit vize ister, istemeyen ülkeler ise, İspanya ve Portekiz diye sayabilirim. Tabi siz bilet almadan yine son bir araştırma yapın 🙂

* Gideceğiniz ülke aktarma noktasında olabilir
Bu ne demek, mesela gideceğiniz yer başka bir yerin aktarma noktası olabilir. Bu gibi durumlarda bilet fiyatları direk gideceğiniz noktadaki bilet fiyatından daha ucuz olabilir. Anlaşılır olması açısından örnek vermem gerekirse, İstanbul’dan Almanya’ya direk gitmek istiyorsunuz, olur da başka bir yerde ise İstanbul Hollanda biletini Almanya aktarmalı olarak daha ucuza buldunuz. Bu durumda bu aktarmalı bilet seçeneğini alıp Almanya’da inebilirsiniz. Tabi bunu çok dikkatli yapmanız lazım, bazı dezavantajları olabilir, bu gibi aktarmalı uçuşlarda bagajınızı son gideceğiniz ülkeden alırsınız, yani Hollanda’dan, bu gibi durumlar için bagajınızın olmamasına dikkat edin.

* Kampanyaları takip edin
Havayolu firmalarını kampanyalarını takip edin, dönem dönem yaptıkları kampanyalardan oldukça güzel fiyatlara bilet alabilirsiniz.

* Seyahat tarihlerinizi esnek tutun
Yapacağınız seyahatleri tatil, bayram gibi insanların sıklıkla seyahate çıktığı tarihleri değilde, daha az yoğun olan ve daha az rağbet gören tarihlerde almaya çalışın. Daha ucuza bilet bulabildiğinizi görebileceksiniz.

* Biletlerinizi eken alın
Seyahatiniz erkenden planlayıp ve biletinizi de olabildiğince erkenden almaya çalışırsanız, oldukça ucuz fiyatlara bilet alabilirsiniz.

 
Benim yazacaklarım bu kadar arkadaşlar, sizlerinde farklı yöntemleri ya da bunu da yapsanız daha iyi olur dediğiniz önerileri varsa yorumlarda belirtebilirsiniz. Hepinize iyi uçuşlar 😛

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir