Bizim İçin Şampiyon (Bold Pilot) Film İncelemesi

Merhabalar, bugün Ayyapım ve Medyapımın ortak yapımcısı olduğu “Bizim İçin Şampiyon” adlı filme gittim. Daha önce at yarışlarıyla uzaktan yakından bir alakam olmadığı ve Bold Pilot’u ilk defa bu filmle tanıdığım halde, film beni çok etkiledi ve oldukça beğendim.

Konusuna çok kısa değinecek olursam, film efsane yarış atı Bold Pilot sayesinde bir araya gelen Halis Karataş ve Begüm Atman arasındaki büyük aşkın hikayesini ele alıyor.

Film oldukça hüzünlüydü, hiç bu kadar gözyaşı dökeceğimi tahmin etmezdim 🙂 Oyunculuklar oldukça başarılıydı ve bu da filmin zaten hüzünlü olan konusunu bu muhteşem oyunculuklar sayesinde tavan yaptırmış. Özellikle Fikret Kuşkan’a ayrı bir parantez açmak gerekir, artık kendisini izlemek insana ayrı bir tat veriyor.

Beni çok etkileyen kısımlardan biri de filmin muhteşem çekimleriydi. Yarış sahneleri gerçekten birebir aynı şekilde çekilmiş. Bu çekimleri yaparken emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür etmek gerekir.
Ayrıca filmin sonundaki Halis Karataş’ın konuşmaları, filmde gösterilen 2 efsane yarışın filmin sonunda da gerçek halinin gösterilmesi gibi detaylar muhteşem düşünülmüş, zaten film bittikten sonra kimse yerinden kalkmadan bu sahneleri izledi. Bir biyografi filminden öte, hayata dair verdiği mesajlar vs. çok iyiydi.

Aşağıdaki 2 video Bold Pilot’un efsane yarışlarından en önemli 2 tanesidir. Filmi izledikten sonra izlemek daha bir muhteşem oluyor.

Gazi Koşusu

https://www.youtube.com/watch?v=SqQ7lkbrBpY

 

Enternasyonel Boğaziçi Koşusu

 
Film neredeyse her şeyi o kadar güzel anlatmış ki, film bittikten sonra biraz araştırma yapınca, film değilde sanki gerçeğin birebir aynısını izlemişsiniz hissine kapılıyorsunuz.

Sonuç olarak harika bir film olmuş, mutlaka izlemenizi öneriyorum. Gidin ve izleyin pişman olmayacaksınız, yorumlarınızı bekliyorum 🙂
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir