Diksiyon ve Davranış Eğitimi – İsmet Topaloğlu

Bu yazımda sizlere, ilk olarak youtube’da tanıdığım, izleyip ve dinledikçe kendisine hayran olduğum bir kişiden bahsetmek istiyorum. İsmet Topaloğlu.

Kendisi dünyanın en büyük haber ajansı Reuters London’da 3,5 yıl süren özel bir eğitim almıştır ve bu eğitimi alabilen dünyadaki 24 kişiden biridir.

Youtube’da İSMET TOPALOĞLU kanalında 16 bölüm halinde yayınlanan bu diksiyon ve davranış eğitimini izlemenin sizlere çok şey katacağına eminim. Eğer izlemeye başlarsanız, kesinlikle sıkılmadan ve zevkle bu videoları izleyeceğinizden emin olabilirsiniz.

Eğitimde sadece diksiyon ve davranış eğitimi değil, hayatın kendisi üzerine de çok güzel kısımlar bulabilirsiniz.

 
Eğitimleri izledikçe oldukça hoşuma giden bazı beğendiğim sözleri de sizlerle paylaşmak istedim. Bu notları burada paylaşmak sonradan aklıma geldiği için, son eğitimleriyle birlikte not almaya başlamıştım. Diğer videolarında da buna benzer kısımlar bulabilirsiniz.

 
* Önem başka değer başkadır. Su çok önemlidir ama değersizdir, 1 liradır içersinde yıkarsında, ama çok önemlidir. Altın çok değerlidir ama önemsizdir, yutsan bir işe yaramaz. Sevdiğiniz insanlara bir bakın, önemli insanlar mı değerli insanlar mı acaba. Önemliyse sizin hayatınızda bir gün işe yarayacak bir insandır da o yüzden önem gösteriyorsunuzdur. Hiç bir beklentiniz olmamasına rağmen sizin için bir anlam ifade ediyorsa o değerli insandır. Söylediği kısım için buraya tıklayın.

* İyi hoca sizi zorlayandır. Bahsedilen kısım için buraya tıklayabilirsiniz.

* Boşluk havayla doludur, bir insan havalıysa boştur.

* İnsanlar 2 ye ayrılır, iyi insanlar kötü insanlar, onlarda kendi aralarında 2 ye ayrılıyor, doğuştan iyi olanlar sonradan iyi olanlar, doğuştan kötü olanlar sonradan kötü olanlar.
Söylediği kısım için buraya tıklayın.

* İnsanı gereğinden fazla büyütürseniz, kendiniz onun karşısında otomatikman küçülürsünüz.

* Göze girme eğilimi yalakalık ister, göze batma eğilimi erdem ister. Söylediği kısım için tıklayın.

* Bir insanın medeni halinin bekâr olması önemli değil, bekâr halinin medeni olması önemlidir. Söylediği kısım için tıklayın.

* Bazıları hayatımıza girerken mutlu ederler, bazıları hayatımızdan çıkarken mutlu ederler, hayatımıza girerken mutlu edenlerin konuşmaları ve tavırları ön plandadır, çıkarken mutlu edenlerin yine konuşmaları ve tavırları ön plandadır. Bahsedilen kısım için tıklayın.

* Öfke haklılığın intiharıdır. Söylediği kısım için tıklayın.

 

Aşağıda ilk bölümünü paylaşıyorum. Umarım sıkılmadan izlerseniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir