Video Birleştirme İşlemi Nasıl Yapılır

Merhabalar, bu yazımda video birleştirme işlemi nasıl yapılır sizlere kısaca bunu anlatacağım.

Bunun için bir çok farklı program veya bu işlemi online olarak da gerçekleştireceğiniz bir çok site mevcut. Ama ben sizlere avidemux isimli bir programdan bu işlemi hızlı bir şekilde nasıl yapacağınızı anlatacağım. Avidemux açık kaynak bir uygulamadır, kendi sitesinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Buradan kendi işletim sisteminiz için uygun olan sürümü indirin.

Uygulamayı bilgisayarınıza kurup açıktan sonra, ilk olarak aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.
Buradan resimde de göstermiş olduğum gibi birleştirmek istediğiniz videonun İLK PARÇASINI seçin ve “Open” diyerek videoyu açın.

avidemux open aç

 

İlk videoyu açtıktan sonra, birleştirmek istediğiniz diğer videoları yani 2.parça, 3.parça, 4.parça vb. çoğaltılabilir, kısaca sıradaki videoyu bu kez, yine resimde göstermiş olduğum kısımdan “Append” diyerek eklediğimizde, ilk açtığımız videonun arkasına eklenmiş oluyor. Yine aynı şekilde varsa sıradaki video parçalarını da sırasıyla “Append” diyerek eklemelisiniz.

avidemux video append ekle

 

Videoları ekledikten sonra, “Save(Kaydet)” diyerek işlemi bitirin.
Birleştirme işleminin de oldukça hızlı olduğunu söyleyebilirim. Ben 2 tane, yaklaşık 2 saatlik videoyu hemen hemen 10 saniye gibi kısa bir sürede birleştirmiş oldum.

Birleştirme işlemi için videolarınızı kaydederken, default uzantı “.mkv” dir. Siz bunu dilerseniz sol kısımdaki “Output Format” seçeneğinden değiştirebilirsiniz.

Anlatacaklarım bu kadar arkadaşlar, umarım yardımcı olmuştur. Sorularınız olursa yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir